ژاپن خواستار دسترسی گسترده تر به بازار چین است

اقتصاد ایران: ‘تارو کونو’ وزیر خارجه ژاپن که در راس هیاتی به چین سفر کرد گفته است می خواهد کشورش دسترسی گسترده تری به بازار چین داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،‘کونو’ شامگاه یکشنبه در جریان دیدار با وانگ یی وزیر خارجه چین در پکن، درباره روابط دو جانبه و همکاری های اقتصادی و تجاری، با طرف چینی بحث و رایزنی کرد.
همزمان اعلام شده است ژاپن می خواهد شرکت های این کشور راهی بازتر در بازار چین داشته باشند و باید در شرایطی عادلانه تر با آنها برخورد شود.
توکیو اما می گوید که به نظر می رسد چین بیش از گذشته مایل است با کشورهای همسایه و اتحادیه اروپا روابط تجاری و اقتصادی داشته باشد و درباره اختلافات هم مایل به گفت و گو است.
شی اینهونگ استاد دانشگاه خلق در پکن می گوید ژاپن نمی خواهد از قافله عقب بماند آنها نیز مانند آمریکا و اروپا می خواهند فرصت های بیشتری در بازار چین پیدا کنند.
ژاپن هم به گفته این کارشناس بی تمایل برای گفت و گو و گسترش روابط اقتصادی و تجاری با چین نیست زیرا این کشور نیز دارای ۶۹ میلیارد دلار مازاد تجاری در برابر آمریکا است و تیغ تعرفه های واشنگتن توکیو را هم تهدید می کند.
از سوی دیگر پکن در تلاش است تا بازار خود را متنوع تر کند و تنها به آمریکا متکی نباشد و برای همین در ماه های گذشته مقام های این کشور با همتایان اروپایی و ژاپنی خود درباره راه های گسترش روابط گفت و گو کرده اند.
در ابتدای ماه جاری میلادی هم ژاپن و چین یک دور مذاکرات با عنوان گفت و گوهای ابتکاری میان طرفین برگزار کردند که یکی از اصلی ترین مباحث آن حراست از حق مالکیت معنوی بوده است که یکی از اصلی ترین موارد اختلاف چین با کشورهای اروپایی و آمریکا و ژاپن به حساب می آید.
 
ژاپن خواستار دسترسی گسترده تر به بازار چین استبرگزیدهژاپن خواستار دسترسی گسترده تر به بازار چین است


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/01/26

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.