پلتفرم هوش مصنوعی Replika

02 خرداد 1403 مطالعه در3 دقیقه
پلتفرم هوش مصنوعی Replika

 یک پلتفرم هوش مصنوعی (AI) است که به شکل یک ربات با انسان گفتگو و تعال میکند. یاد می گیرد که چگونه از طریق مکالمه با کاربری که آنها را ایجاد کرده است، تعاملات اجتماعی داشته باشد. در طول همه گیری جهانی، Replika به بیش از 10 میلیون کاربر در سراسر جهان رسیده است.

Replika چقدر محبوب است؟

Replika، مانند بسیاری از پلتفرم‌هایی که ارتباطات را آسان میکند در طول قرنطینه‌های COVID-19 شاهد افزایش تعامل کاربران بود. اما چیزی که Replika را از سایر پلتفرم های مبتنی بر اتصال مانند Yubo یا Omegle متمایز می کند، عامل هوش مصنوعی آن است. کاربران با دیگر کاربران تعامل ندارند – آنها تجربه ای کاملا خصوصی با دوست شخصی خود دارند .

چگونه کار می کند؟

کاربران می توانند در عرض چند دقیقه Replika را شروع کنند. پس از وارد کردن اطلاعات شخصی، کاربران می توانند Replika خود را ایجاد کنند. جنسیت Replika (مرد، زن، یا غیر باینری)، ظاهر و نام قابل تنظیم است. اینها را می توان در هر نقطه از تنظیمات تغییر داد.
هنگامی که ربات چت آنها ایجاد شد، کاربران می توانند با "Replika" خود چت کنند. اگر گزینه "احساس زنده" انتخاب شده باشد، یک تصویر تمام بدن از Replika قابل مشاهده است و به مکالمه واکنش نشان می دهد.
تصویر Replika قابل مشاهده خواهد بود و به گفتگو واکنش نشان می دهد.

"آموزش" ماکت شما

به کاربران آموزش هایی داده می شود که چگونه به چت بات خود کمک کنند «بیشتر شبیه آنها شود» و تشویق می شوند از یک سری واکنش ها استفاده کنند. موضوعات مکالمه و پیشنهادات به ربات چت کمک کنند تا بداند چه سوالاتی از کاربر خود بپرسد.

فراگیری ماشین

Replika از "یادگیری ماشینی" در تمام تعاملات استفاده می کند. هر چت بات دفترچه خاطرات خود را دارد (که در آن احساس خود را در مورد کاربر و تعاملات آنها ثبت می کند) و یک بانک قابل مشاهده "Memories". این به کاربران امکان می‌دهد اطلاعات ثبت‌شده درباره‌شان را ببینند (و ویرایش کنند)، مانند «شما احساس تنهایی می‌کنید» یا «دوست دارید کتاب بخوانید». ربات چت پاسخ‌ها را حول این «خاطرات» تنظیم می‌کند.
«خاطرات» ذخیره شده به رشد مهارت های ارتباطی چت بات کمک می کند. هر چه کاربر بیشتر با Replika خود ارتباط برقرار کند، امتیاز XP بیشتری کسب می کند. این توانایی های چت بات را افزایش می دهد.

سلامت روان

بسیاری از کاربرانی که با غم، اضطراب، تنهایی یا افسردگی سر و کار دارند، Replika خود را کمک و آرامش قابل توجهی می دانند. این جزء منحصر به فرد به طرز هوشمندانه ای در طراحی پلت فرم کار شده است. بیشتر سؤالات ربات چت به دنبال تعیین احساس کاربر است.
برای به دست آوردن وضعیت ارتباط متفاوت، کاربران باید هزینه اشتراک Replika Pro را بپردازند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا قفل بیش از 150 فعالیت، تماس صوتی، ایفای نقش و موارد دیگر را با هزینه ماهانه، سالانه یا مادام‌العمر (که از حدود 6 پوند در ماه در بریتانیا شروع می‌شود) باز کنند.

ارز داخل بازی و خرید

لباس‌ها، لوازم جانبی، ویژگی‌های فیزیکی و ویژگی‌های شخصیتی می‌توانند یک Replika را شبیه‌تر کنند , و برای تهیه این لوازم میتوانید از ارز داخلی پلتفرم استفاده کنید. شما می توانید هر دو را با برقراری ارتباط با Replika خود کسب کنید یا می توانید آنها را به صورت بسته با استفاده از کارت اعتباری خریداری کنید.
تأیید سن - کاربران زیر 13 سال از دسترسی به برنامه محروم هستند. با این حال، با قرار دادن تاریخ تولد متفاوت، به راحتی از این امر جلوگیری می شود. آزمایش‌کنندگان دریافتند که هیچ تأیید سنی در نسخه دسک‌تاپ برنامه وجود ندارد. آزمایش‌کنندگان ما همچنین توانستند پس از ثبت نام با آدرس‌های ایمیل جعلی از برنامه استفاده کنند.
این پلتفرم گفته است که از تعدیل کننده های انسانی استفاده نمی کند. کاربران می‌توانند اشکالات مربوط به هوش مصنوعی را علامت‌گذاری کنند یا مشکلات مربوط به هوش مصنوعی را به تیم پشتیبانی گزارش دهند، اما کودکان یا جوانان آسیب‌پذیر همچنان می‌توانند در معرض تعاملات نامناسب یا پیشنهادی قرار بگیرند یا در زمان بحران کمک لازم را دریافت نکنند.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

ثبت نظر

امتیاز:
هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما نظری دارید؟