پرداخت هزینه سفارت آمریکا MRV

بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا، افرادی که قصد دریافت ویزای غیرمهاجرتی دارند، باید در فرآیند اخذ ویزا، هزینه‌ای به نام MRV Fee  پرداخت کنند. برای این منظور، متقاضیان باید هزینه‌های مربوطه را با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی یا حضوری در بانک  پرداخت کرده و برای انجام مصاحبه به یکی از این سفارت‌ها مراجعه کنند. اگر نیاز به پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا دارید، ابتدا در کیاسان ثبت نام کنید و سپس آنلاین درخواست دهید.

سفارش
پرداخت هزینه سفارت آمریکا MRV
سریع و با دقت
با نرخ مناسب
با پشتیبانی آنلاین

enlightened


نکته مهم : با توجه به عدم وجود سفارت ایالات متحده در ایران، شهروندان ایرانی برای انجام مصاحبه و سایر مراحل لازم باید به سفارت‌های ایالات متحده در کشورهای همسایه مراجعه کنند. و برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید به یکی از کشورهای همسایه مانند عمان، ترکیه، افغانستان،گرجستان، ارمنستان یا پاکستان سفر کنید.

ویزاهای آمریکا به دو دسته کلی ویزاهای مهاجرتی (Immigrant Visa) و ویزاهای غیرمهاجرتی (Nonimmigrant Visa) تقسیم می‌شوند. هر کدام از این دو دسته شامل زیرمجموعه‌های مختلفی هستند که برای مقاصد مختلف سفر به ایالات متحده صادر می‌شوند. در اینجا به توضیح جزئیات بیشتر درباره این دو نوع ویزا و هزینه‌های مرتبط با ویزاهای غیرمهاجرتی (MRV Fee) می پردازیم:

1. ویزاهای غیرمهاجرتی (Nonimmigrant Visa)


ویزای غیرمهاجرتی برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند به طور موقت به ایالات متحده سفر کنند. این ویزاها به چندین دسته تقسیم می‌شوند:

ویزای گردشگری و تجاری (B-1/B-2): برای بازدیدهای کوتاه مدت مانند سفرهای گردشگری، بازدید از خانواده یا دوستان، و امور تجاری.
ویزای تحصیلی (F-1, M-1): برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها، کالج‌ها، یا سایر موسسات آموزشی را دارند.
ویزای کاری (H-1B, H-2B, L-1, O-1): برای افرادی که قصد کار در ایالات متحده را دارند.
ویزای تبادل فرهنگی و آموزشی (J-1): برای افرادی که در برنامه‌های تبادل فرهنگی، آموزشی یا تحقیقاتی شرکت می‌کنند.
ویزای توریستی-تجاری (B-1/B-2): برای کسانی که به منظور بازدید، تجارت یا درمان پزشکی به ایالات متحده سفر می‌کنند.


2. ویزاهای مهاجرتی (Immigrant Visa)


ویزای مهاجرتی برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند به طور دائم در ایالات متحده زندگی کنند. این ویزاها به چندین دسته تقسیم می‌شوند:

ویزای خانوادگی: برای اعضای خانواده شهروندان ایالات متحده یا دارندگان کارت سبز (گرین کارت).
ویزای کاری: برای افرادی که توسط یک کارفرما در ایالات متحده اسپانسر شده‌اند.
ویزای تنوع نژادی (Lottery): از طریق برنامه لاتاری ویزای تنوع نژادی.
ویزای پناهندگی و پناهندگی سیاسی: برای افرادی که از کشور خود به دلیل ترس از آزار و اذیت فرار کرده‌اند.

ویزای آمریکا
هزینه‌های مرتبط با ویزاهای غیرمهاجرتی (MRV Fee)


هزینه MRV (Machine Readable Visa Fee) هزینه‌ای است که متقاضیان ویزای غیرمهاجرتی برای پردازش درخواست ویزا باید پرداخت کنند. این هزینه بر اساس نوع ویزا متفاوت است و غیر قابل بازگشت است. به طور معمول به شرح زیر است:

ویزای توریستی و تجاری (B-1/B-2): 185 دلار
ویزای تحصیلی (F-1, M-1): 185 دلار
ویزای تبادلی (J-1): 185 دلار
ویزای کاری (H, L, O, P, Q, R): 205 دلار
ویزای پیمان (E-1, E-2, E-3): 315 دلار


هزینه SEVIS

هزینه SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) برای متقاضیان ویزای تحصیلی F-1 و J-1 است که اطلاعات مربوط به دانشجویان و بازدیدکنندگان تبادلی را ثبت و نگهداری می‌کند. هزینه SEVIS به شرح زیر است:

ویزای تحصیلی F-1:  حدود 350 دلار
ویزای تبادلی J-1:  بین 220 تا 370 دلار، بسته به نوع برنامه تبادلی


پرداخت هزینه SEVIS نیز به صورت آنلاین و از طریق سایت مرتبط  (باید با IP غیر از ایران وارد این سایت شوید) انجام می‌شود و رسید پرداخت باید در زمان مصاحبه ارائه شود. 

برای پرداخت هزینه SEVIS Fee و تکمیل فرم I-901، نیاز به فرم کامل I-20 یا DS-2019 دارید.

همسر و فرزندان دارندگان ویزای تحصیلی و فرصت مطالعاتی (F و J) نیازی به پرداخت هزینه SEVIS Fee ندارند.
در صورت ارسال اشتباه اطلاعات برای پرداخت SEVIS Fee، نیازی به پرداخت مجدد نیست. شما می‌توانید با ارسال ایمیل به fmjfee.sevis@ice.dhs.gov درخواست اصلاح اطلاعات را بدهید.هزینه SEVIS Fee با هزینه MRV Fee متفاوت است. MRV Fee برای تعیین وقت سفارت آمریکا است که باید قبل از گرفتن وقت مصاحبه پرداخت شود.  SEVIS Fee یک هزینه غیرقابل برگشت (Non-Refundable) است. در صورت رد شدن درخواست ویزا، مبلغ پرداخت شده بازگشت داده نمی‌شود. متقاضیان باید در روز مصاحبه رسید پرداخت SEVIS Fee و همچنین فرم I-20 یا DS-2019 (بسته به نوع ویزا) را به همراه داشته باشند.

اطلاعاتی که برای پرداخت هزینه sevis در سایت نیاز  است این موارد می باشد : دانلود اطلاعات Sevis Fee

 

تعیین وقت مصاحبه و انگشت‌نگاری سفارت آمریکا


حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توانید وقت مصاحبه سفارت آمریکا را بگیرید؟ برای این کار باید به وبسایت رسمی خدمات ویزای آمریکا مراجعه کنید. ابتدا بر روی گزینه Nonimmigrant Visa Applicant کلیک کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • انتخاب کشور مقصد: در این صفحه، لیستی از کشورهای مختلف را مشاهده خواهید کرد. کشور مورد نظرتان را برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری انتخاب کنید. اگر می‌خواهید مصاحبه به زبان فارسی انجام شود، گزینه‌های شما محدود به ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی خواهد بود.
  • انتخاب گزینه Apply: در پایین صفحه، سه گزینه مشاهده می‌کنید. با توجه به اینکه فرم ویزا را قبلاً تکمیل کرده‌اید، گزینه «Apply» را انتخاب کنید.
  • پاسخ به سوالات تشخیصی: در صفحه بعد، به سوالاتی پاسخ دهید که به تشخیص نوع ویزای مورد نیاز شما کمک می‌کند.
  • ایجاد حساب کاربری: اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و روی گزینه «Create Account» کلیک کنید. سپس یک ایمیل فعال‌سازی دریافت خواهید کرد. با کلیک بر روی لینک داخل ایمیل، حساب خود را فعال کنید.
  • تکمیل فرم: فرم را با دقت پر کنید و مطمئن شوید اطلاعات وارد شده با اطلاعات فرم ویزای شما مطابقت داشته باشد.
  • انتخاب سفارت برای پیکاپ پاسپورت: سفارتی را که قصد دارید برای پیکاپ پاسپورت به آن مراجعه کنید، انتخاب کنید.
  • پرداخت هزینه سفارت: وارد مرحله پرداخت هزینه سفارت آمریکا شوید. جزئیات مربوط به هزینه و نحوه پرداخت در ادامه توضیح داده خواهد شد.
  • تعیین وقت مصاحبه: پس از پرداخت هزینه، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید وقت‌های خالی سفارت آمریکا برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری را مشاهده کنید. تاریخ و ساعت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در پایان، یک برگه تایید وقت مصاحبه برای شما صادر می‌شود که باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

نکات مهمی که باید بدانیم

شما پس از پرداخت هزینه ویزای آمریکا تا یک سال فرصت دارید تا وقت مصاحبه خود را تعیین کنید.  برای گرفتن وقت مصاحبه و انگشت‌نگاری، می‌توانید به دفاتر خدمات ویزای آمریکا در شهرهای تفلیس، دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا، ایروان، اسلام‌آباد، اربیل، بغداد، بیروت و باکو مراجعه کنید. امکان مصاحبه به زبان فارسی تنها در سفارت‌های ایروان، دبی و آنکارا فراهم است. هزینه ویزا و وقت سفارت آمریکا غیرقابل برگشت (Non-Refundable) است. در صورت رد شدن درخواست ویزا، عدم حضور در مصاحبه یا نیاز به مراجعه مجدد به سفارت، باید هزینه MRV را دوباره پرداخت کنید.  پرداخت هزینه MRV سفارت آمریکا در کشورهای عمان، گرجستان، پاکستان که روندی غیر آنلاین دارد هم کیاسان انجام می دهد.  می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید تا درکمترین زمان توسط کیاسان انجام شود.