دانشگاه‌ها در زمینه هوش مصنوعی


درباره رشته هوش مصنوعی
رشته «هوش مصنوعی» (Artificial Intelligence)  یکی از زیرشاخه‌های رشته کامپیوتر است. هدف رشته هوش مصنوعی، ساخت سیستم‌های هوشمندی است که بتوانند همانند انسان عمل کنند و با بررسی و تحلیل موضوعات قادر به تصمیم‌گیری باشد.هوش مصنوعی یک گرایش در مقاطع کارشناسی ارشد است که دوره‌هایی شامل دروس نظری و عملی و پژوهشی در عرصه هوشمند‌سازی سیستم‌های کامپیوتری و الکترونیکی می باشد. ازاهداف این رشته دانشگاهی، توانایی آنالیز داده، تحلیل اطلاعات دریافت شده، یادگیری و رفتار هوشمندانه، حس بینایی و شنوایی، درک و تولید زبان و گفتار و یا درک سه بعدی از محیط در کامپیوترها است. ما در این مقاله بهترین دانشگاهها در عرصه هوش مصنوعی را به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه کمبریج
دانشگاه کمبریج  یکی از برترین دانشگاه‌های هوش مصنوعی در جهان است. این یک دانشگاه با  برنامه های علمی و تحقیقاتی زیاد بالاترین کیفیت آموزشی را دارد. در رتبه بندی دانشگاه هاQS در سال 2022، این دانشگاه در جایگاه سوم قرار دارد. این دانشگاه رشته علوم کامپیوتر که دوره‌های مرتبط با هوش مصنوعی را ارائه میدهد.  در دوره‌ی کارشناسی ارشد دانشگاه کمبریج مضوعاتی مانند حریم خصوصی، نظارت، عدالت، سوگیری الگوریتمی، اطلاعات غلط، داده‌های بزرگ، نوآوری وتحقیق مسؤولانه و ... تدریس می‌شود.

دانشگاه استنفورد
دانشگاه استنفورد یک دانشگاه خصوصی با استاندارد بالا در آمریکا است. این دانشگاه  با ارائه بهترین برنامه‌های دانشگاهی و پژوهشی در علم و فناوری در رده برترین دانشگاه‌ها قرار گرفته است. دانشکده مهندسی استنفورد برنامه حرفه‌ای در زمینه هوش مصنوعی دارد و مدرک فارغ التحصیلی ارائه میدهد. در دانشگاه استنفورد بر روی مطالعه اصول، تکنیک‌ها و مطالب پایه هوش مصنوعی تمرکر دارد. موضوعاتی مانند: منطق فازی، مدل‌های زبانی، و استدلال ، رباتیک، یادگیری ماشینی، مدل‌سازی پردازش زبان طبیعی، آشنایی شیوه به کاربری هوش مصنوعی در حوزه‌هایی مانند زیست‌شناسی و پردازش متن.

دانشگاه هاروارد
دانشگاه هاروارد، یکی دیگر از دانشگاه‌های سرآمد درزمینه هوش مصنوعی است و دوره‌های تخصصی در علوم کامپیوتر ارائه می دهد. هاروارد در لیست دانشگاه های جهانیQS در سال 2022 در رتبه پنجم قرارگرفت. این دانشگاه، یکی از کلاس‌های بین‌المللی در زمینه‌ی هوش مصنوعی در علوم کامپیوتر، علوم داده را ارائه می دهد. موضوعاتی که در این دوره مطرح میشود شامل: یادگیری نظارت شده، روش‌های طبقه‌بندی‌های ترکیبی و دسته بندی، شبکه‌های عصبی، ، توابع کرنل، تجزیه و تحلیل خوشه‌ای در یادگیری بدون نظارت، روش حداکثر احتمال، مدل گرافیکی احتمالاتی(PGM)، مدل پنهان مارکوف(Hidden Markov Model)، روش‌های استنتاج و نظریه یادگیری محاسباتی است.

 دانشگاه کالج لندن
دانشگاه کالج لندن(UCL) یکی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه  هوش مصنوعی و پیشرو در زمینه تحقیقات در جهان محسوب می‌شود و در رتبه هشتم  لیستQS در سال 2022 قرار دارد.همچنین یک مدرسه شناخته شده در زمینه هوش مصنوعی است و برنامه های گوناگونی در رابطه با هوش مصنوعی دارد  و ابزارهای مورد نیازرا برای یادگیری  پیشرفته ترین تکنیک های هوش مصنوعی و مهارت‌های محاسباتی و آماری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

دانشگاهMIT
این دانشگاه از لحاظ سطح علمی به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا محسوب می‌شود و در بین دانشگاه‌های کشور آمریکا هم توانسته رتبه 5 را بدست بیاورد. در دانشکده علوم دانشگاه ماساچوست در واقع یک بخشی با عنوان مغز و علوم شناختی وجود دارد که هدف آن مطالعه مهندسی معکوس مغز است. علاقه‌مندان به رشته هوش مصنوعی می‌توانند به راحتی در این دانشکده با توجه به مقطع تحصیلی خود، تحصیلاتشان را به اتمام برسانند.

برای پرداخت هزینه‌های آنلاین در سایت‌های خارجی با  ما  در تماس باشید:
☎️88202654-9
☎️9376713130

 

 


 

 ثبت توسط : کیاسان کارت
1402/08/25

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.